Projektas "Giminės medis - 2016"

Projekto „Giminės medis - 2016“

skirto Prezidento Kazio Griniaus atminimo metams aptarimas

Lietingą ir tamsią 2016 metų lapkričio 17 dienos popietę į Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą, Vilniaus g. 33 Kaune gausiai rinkosi respublikinio projekto "Giminės medis - 2016" dalyviai, jų šeimos nariai, giminaičiai, mokytojai. Prie durų jų laukė ne tik Kauno tautinės kultūros centro (KTKC) metodininkės, bet ir ekskursijų vadovas Gediminas Kasparavičius. Jis papasakojo apie Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros pastatą, apie jame vykusį prieškarinės Lietuvos Valstybės vadovų gyvenimą. Prezidentūros svečiai šį pastatą vadino Lietuvos "baltaisiais rūmais". Daug sužinojome apie Prezidento Kazio Griniaus asmenybę, šeimą, gyvenimo būdą, vadovavimą Valstybei.

Respublikinio projekto "Giminės medis - 2016", skirto Prezidento Kazio Griniaus atminimo metams, parodos pristatymo, projekto apibendrinimo, kūrybinių darbų konkurso apdovanojimuose dalyvavo mokytojai, mokiniai, projekto partneriai - LBKS Kauno apskrities bajorų draugija. 
Susirinkusiuosius sveikino Kauno tautinės kultūros direktorė Vilija Kepežinskienė, metodininkė Jurgita Kilikauskienė. Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos Kauno skyriaus vadas Kęstutis Ignatavičius savo sveikinime pasidžiaugė Kauno tautinės kultūros centro jau antrą dešimtmetį kasmet vykdomu Giminės medžio projektu, gausiai jame dalyvaujančiais moksleiviais, mokytojais, klausė vaikų, ar žino savo senelių, prosenelių vardus...

Šiemet vėl buvo kviečiami ir raginami vaikai, jaunuoliai bei jų šeimos nariai būti savo šeimos metraštininkais, regioninio, istorinio ir kultūrinio savitumo saugotojais, tarpukario Lietuvos istorijos tyrinėtojais. Šeima – tai maža bendruomenė, valstybės pagrindas, šeimoje išmokstama bendravimo, pagarbos, vienas kito branginimo ir lietuviškos kalbos.

Projekto dalyviai dalijosi savo šeimos tradicijomis, prisiminimais apie svarbius šeimos įvykius, papročius, tradicijas, saugomas relikvijas, piešė ir braižė genealoginius medžius, herbus, šeimos nuotraukų albumuose ieškojo senų ir įdomių fotografijų, jas aprašinėjo.

Projektui "Giminės medis – 2016" pateikta daugiau nei 70 kūrybinių darbų. Jų autoriai - mokiniai iš Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos, Vilkaviškio rajono Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos - daugiafunkcio centro, Kauno miesto ir Kauno rajono švietimo įstaigų: Garliavos Jonučių progimnazijos, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos, Prano Mašioto, Vinco Bacevičiaus, „Šilo” pradinių mokyklų, Šančių mokyklos-daugiafunkcio centro, Montessori mokyklos – darželio "Žiburėlis", mokyklos - darželio "Šviesa", Žaliakalnio, Tado Ivanausko, šv. Kazimiero, KTU Vaižganto progimnazijų, Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos, "Saulės", "Aušros", Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Maironio universitetinės, Kovo 11-osios gimnazijų, Kauno jaunųjų turistų, Kauno tautinės kultūros centrų. 

Vertinimo komisija - KTKC pavaduotoja Osvalda Ivanauskienė, dailininkė Rita Grigauskienė, metodininkė Jurgita Kilikauskienė, LBKS narės Snieguolė Jurskytė, Ieva Kaušinienė išrinko pačius gražiausius, įdomiausius, kūrybinius darbus. Konkurso nugalėtojai apdovanoti KTKC direktorės padėkomis už domėjimąsi šeimos tradicijomis, tautos kultūros saugojimą, puoselėjimą ir įprasminimą, už dalyvavimą respublikiniame projekte "Giminės medis-2016", skirtame Prezidento Kazio Griniaus atminimo metams bei geriausią kūrybinį darbą ir dovanomis:

Už geriausią kūrybinį darbą "Mano šeimos istorija" apdovanoti:
Dovydas Eidukevičius 10 metų, Kauno Vinco Bacevičiaus pradinė mokykla, mokytoja Edita Steponavičienė;
Radvilė Stepukonytė 11 m., Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija, mokytojos Elė Ilčinskienė, Inga Stepukonienė;
Inesa Grybova 15 m., Kauno „Saulės" gimnazija, mokytoja Audronė Kondrotienė.

Šiemet beveik pusė dalyvių kūrė savo šeimos genealoginius medžius. Vieni įdėjo daugiau pastangų rinkdami duomenis apie savo protėvius, kiti piešė, tapė, siuvinėjo, braižė... Viena mūsų konkurso dalyvė Ūla Pridotkaitė 8 m. Kauno dailės gimnazijos mokinė, surado sąsajų su prezidentu Kaziu Griniumi. 

Už geriausią kūrybinį darbą "Giminės medis" apdovanoti:
Dovilė Meškinytė 8 metai, Kauno tautinės kultūros centras, mokytoja Rolanda Mikalauskienė;
Beatričė Džiaugytė 14 metų, Kauno šv.Kazimiero progimnazija, mokytojos Audronė Bartninkienė, Daiva Jakučionienė;
Monika Railaitė 18 metų, Kauno Maironio universitetinė gimnazija, mokytoja Judita Sakalienė.
Šiais metais net po keletą kūrybinių darbų "Giminės herbas" pristatė mokiniai iš Šančių mokyklos- daugiafunkcio centro (mokytoja Indrė Ilevičienė) ir Montesori mokyklos- darželio "Žiburėlis" (mokytoja Jolita Beinorienė).

Už geriausią kūrybinį darbą "Giminės herbas" apdovanoti:
Emilija Griučkaitytė 8 m., Kauno Montesori mokykla – darželis "Žiburėlis", mokytoja Jolita Beinorienė;
Eva Andriuškevičiūtė 11 metų, Kauno jaunųjų turistų centras, mokytoja Dalina Galskienė;
Tadas Matijoška 18 metų, Kauno Maironio universitetinė gimnazija, mokytoja Judita Sakalienė.

Šiais metais net keletas dalyvių kaip savo šeimos relikviją pristatė etnografinius daiktus: rumbę ir kočėlą, sviestmušę, botagėlį, siuvimo mašiną. Taip pat šeimose branginama giminaičių laiškai, gauti iš tremties Sibire, maldaknygės, šventieji paveikslai, indai, kurie saugomi daugiau nei šimtą metų.

Už geriausią kūrybinį darbą "Šeimos relikvija" apdovanoti:
Rusnė Jackevičiūtė 8 metai, Kauno tautinės kultūros centras, mokytoja Rolanda Mikalauskienė;
Agota Riklikaitė 11 m., Kauno Martyno Mažvydo pagrindinė mokykla, mokytoja Irena Kaklauskienė;
Kotryna Vaicekauskaitė 18 m. Kauno "Aušros" gimnazija, mokytoja Liūda Varnienė.

Už geriausią kūrybinį darbą "Šeimos fotografija" apdovanotos Erika Lazauskaitė 12 m., Kauno Martyno Mažvydo pagrindinė mokykla, mokytoja Auksė Petruševičienė ir Miglė Mikėnaitė, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos mokinė (mokytoja Viktorija Jucytė), kuri fotografijų koliažu papasakojo savo prosenelių gyvenimą ir veiklą Nepriklausomoje Lietuvoje 1935-1939 m.

Dar keletas projekto dalyvių apdovanoti už pastangas, puikius kūrybinius darbus "Mano šeimos istorija", "Giminės medis": Kornelija Vytautė Giedraitytė 7 m. Kauno Prano Mašioto pradinė mokykla, Jokūbas ir Kristupas Ribokai Kauno Šilo pradinė mokykla, KTU Vaižganto progimnazija, Renata Ereminaitė Skuodo r. Mosėdžio gimnazija.

Visi projekte dalyvavę vaikai, jaunuoliai už dalyvavimą apdovanoti KTKC padėkos raštais, dovanėlėmis, o dauguma gavo ir LBKS dovanas – Aldonos Ivaškevičiūtės - Blažienės knygeles "Mano mažieji draugai", žurnalą "Lietuvos bajoras", kitas dovanėles.
Šventėje gražias dainas atliko KTKC Romantinės studijos vaikučių ansamblis, vadovaujamas Jūratės Dailydėnienės. Kai uždainavo "Mamyte, pirk man žirgelį, aš eisiu ginti Lietuvos", kartu traukė visi dalyviai, o renginio pabaigoje visi kartu sugiedojome "Lietuva Brangi".
Kviečiame gerbiamus BAJORUS paraginti savo vaikus, anūkus, giminaičių vaikus dalyvauti ateinančių metų GIMINĖS MEDYJE.

KTKC metodininkė Jurgita Kilikauskienė
Kauno apskrities Bajorų draugijos Įvaizdžio grupė

 [RENGINIŲ AKIMIRKOS] ← [Grįžti↑] → [NAUJIENOS]

Liepa 2020
Pr A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Dabar svetainėje 11 svečių ir narių nėra

Kaunas Nobility Society

MŪSŲ KAUNO APSKRITIES BAJORŲ DRAUGIJA - tai asociacija vienijanti žmones, kurių protėviai buvo bajorai ir yra teisėta Lietuvos bajorystės paveldo perėmėja. Lietuvos bajorija, valdžiusi ir gynusi Lietuvos valstybę, susiformavo daugiau nei prieš 600 metų.

Siekiame populiarinti Lietuvos Karalystės, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Kauno krašto bajorijos istorinį paveldą ir tradicijas.
Savo aktyvioje veikloje diegiame teisingumo, garbės, orumo, kilnumo ir pareigos principus.

Svarbiausia pagarba ir meilė Lietuvos valstybei, tautai, jos istorijai, kalbai, kultūrai, šeimai, krikščioniškosioms vertybėms.

Esame atviri pasiūlymams prisijungti prie pilietinių akcijų, iniciatyvų ir renginių.

Jūs galite asociaciją paremti, visi reikalingi duomenys čia.

III-asis Lietuvos Statutas
(galiojęs 1588 - 1840)

 [Valstybė] [Organizacijos]

[Įm.:Gavyba Statyba Technika 

Finansai Apsauga Sveikata

Kelionės Nakvynė Reginiai

Žiniasklaida   Informatika]

[Mokslas:Institutai Universitetai

Kolegijos Gimnazijos Kita]

logotipas

Logotipo kodas/failas